Panel používateľa

Šelak - čierny, 100g

Šelak - čierny, 100g

Tento prírodný produkt je využívaný k vytvoreniu lesklého tvrdého povrchu a je fyziologicky nezávadný, biologicky odbúrateľný, nezapácha, bez vosku a neobsahuje žiadne jedy.

5,40 € s DPH

Skladové číslo: 2521

Dostupnosť: Hneď k odoslaniu
skladom: 13 ks

Riedi sa liehom (čím čistejší lieh, tým kvalitnejší náter) – získate prírodný liehový náter. Liehové nátery patria k najstarším technológiám. Nátery rýchlo schnú cca 30 až 60 minút, majú tvrdý ale krehký povrch. Dobre prilnú k podkladom, kde iné nátery zle držia. Nátery sú odolné proti benzínu a minerálnym olejom, zle vzdorujú poveternostným vplyvom. Nátery sú zdravotne nezávadné a môžu sa používať v potravinárstve ale aj na hračky.

Najčastejšie sa používa:

- na obnovovanie polytúr nábytku

- starožitnosti

- hudobných nástrojov

- zbraní

- a podobných povrchov

Tiež sa používa na výrobu polytúr, lakov na drevo a kov, lepidiel, pečatných voskov a pod. Nanáša sa štetcom, máčaním, navaľovaním, tupovaním. Plocha musí byť pred úpravou suchá a čistá. Nanáša sa napr. plochým štetcom jedným smerom. Náter je potrebné viackrát opakovať.

Skladovať v suchom a krytom mieste.

Orientačný príklad receptúr:

• politúra – v kadičke vo vodnom kúpely pri 45˚C rozpustíme 160g šelaku, 20g kalafuny prírodnej, 800ml etylalkoholu denaturovaného-vychladnutý a usadnutný a prelejeme do fľaše.
• liehový lak na kov – 420g šelaku, 680ml etylalkoholu denaturovaného, 40g ricínového oleja.
• šelakový lak – 30g bieleného šelaku (alebo sandaraku či mastixu), 100g etanolu 96%, 1g ricinového oleja alebo terpentínového oleja. Liehové laky možno prefarbovať anilinovými farbivami rozpustenými v etylalkohole (10g farbiva na 100ml alkoholu pre 1 l hotového laku).

Pri práci dodržujte základné hygienické pravidlá!

 

Made in Poland

 

 

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

E-SHOP funguje, predajňa je dočasne zatvorená!

Vážený zákazník, náš e-shop funguje, tovar si môžete objednávať.
Pre Vaše zdravie a taktiež kuriérov je platbu za tovar možná len vopred bankovým prevodom. Vzhľadom k súčasnej situácií týkajúcej sa šírenia koronavírusu COVID 19 chceme týmto opatrením eliminovať manipuláciu s peniazmi a taktiež skrátiť čas strávený s kuriérom pri prevzatí zásielky. Prosíme Vás, používajte ochranné rúško (šál, šatku...) a rukavice pri preberaní zásielky.

Kamenná predajňa v Martine bude zatvorená min. do 06.04.2020 - avšak tovar si môžete objednať cez e-shop a vyzdvihnúť si ho bude možné za určitých opatrení (viac info pri potvrdení objednávky).

Alebo v rámci mesta Martin posielame tovar taktiež cez kuriérsku službu Slovak Parcel Servis.

Správajte sa prosím zodpovedne, aby sme čím skôr mohli ako krajina opäť fungovať v normálnom režime.

Ďakujeme za pochopenie.

 

Tím www.umelecke-potreby.sk