Kolibri - štetec na hodváb, malý

Kolibri - štetec na hodváb, malý

Plochý štetec upravený do okrúhleho tvaru vhodný pre maľovanie na hodváb vyrobený z tmavej zmesi mäkkých chlpov z poníka. Štetec je samozrejme vhodný aj na akvarelové farby.

1,55 € s DPH

Skladové číslo: 1014/1

Dostupnosť: Hneď k odoslaniu
skladom: 7 ks

Výrobca: Kolibri

• má dobrú absorbčnú schopnosť

• poniklované kovanie

• krátka lakovaná rúčka cédrovej (cca 13,5 cm)

• dĺžka chlpov:

1. - 2,2 cm

2. - 2,4 cm

3. - 2,6 cm

• šírka chlpov:

1. - 0,9 cm

2. - 1,1 cm

3. - 1,3 cm

 

Made in Germany

 

STAROSTLIVOSŤ O ŠTETCE

Či už ide o finančne nenáročné štetinové štetce, špeciálne štetce so syntetickým vlasom alebo špičkové Kolinské štetce so štetinami z červeného soboľa, všetky si vyžadujú starostlivosť.

Po skončení práce je dôležité umývať štetce, lebo inak sa poškodia. Ak ich necháte stáť v pohári s terpentínom, tlak zdeformuje štetiny. Nikdy nepoužívajte na čistenie štetcov horúcu vodu, pretože sa môže roztiahnuť kovanie, rozmočiť lepidlo a vlasy začnú vypadávať.

1. zvyšnú farbu odstráňte zo štetca tak, že ho poriadne poutierate do handry alebo papierovej utierky, namočenej do terpentínu alebo špeciálneho prípravku na čistenie štetcov. Po práci s akrylovými farbami vymyte štetce okamžite. Farbu nenechávajte zaschnúť v štetinách.

2. štetec namočte do pohára s terpentínom alebo špeciálneho prípravku na čistenie štetcov a dôkladne ho očistite. Konček štetca pritláčajte o dno, aby sa spomedzi štetín aj spod kovania uvoľnila všetka farba.

3. štetec poutierajte znovu do čistej handričky, aby ste odstránili posledné zvyšky farby.

4. na dlani si vypracujte štetcom penu zo saponátu alebo z mydla.

5. štetec opláchnite prúdom studenej vody, aby ste odstránili všetky zvyšky saponátu alebo mydla a neostala ani stopa pigmentu. Zo štetca otraste vodu a konček vytvarujte prstami. Štetce ukladajte kolmo do vhodných pohárov a štetiny smerom hore. Kým štetec odložíte, musí byť dokonale vysušený, aby nesplesnivel. Sušenie sa nesnažte urýchľovať. Nikdy ho nesušte na radiátore alebo fénom, lebo by ste nadmerným teplom štetiny presušili a urýchlili by ste ich opotrebenie.

typ maľby: na akvarel, na hodváb
vlas: prírodný

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info