Panel používateľa

UMTON - Meďotlačová farba žltá 130 ml

UMTON - Meďotlačová farba žltá 130 ml

Ide o špeciálnu farbu pre tlač z hĺbky (hĺbkotlač), ktorá sa používa v tlačiarenskej metóde hlavne v grafike.

16,10 € s DPH

Skladové číslo: 4660

Dostupnosť: hneď k odoslaniu
skladom: 5 ks

Výrobca: Umton

V tejto technike sa tlačí postupne po farbách od svetlých po tmavé na navlhčený papier. Pre meďotlač postačujú len základné tóny farieb, ktoré medzi sebou miešame. K dosiahnutiu jemných pastelových odtieňov pridáme belobu, je možné pridať i malé množstvo olejovej farby pre maľbu. Farby riedime meďotlačovou fermežou alebo ľanovým olejom.

Farebná meďotlač môže byť prevedená z jednej dosky, kde do jednotlivých partií dosky vtierame tampónom alebo štetcom za studena farby (obraz je možné pripraviť technikou oceľoryt, mediryt, mezzotinta, lept). Alebo je možné urobiť farebnú sútlač z viacerých dosiek. Vytieranie nevyrytých (nevyleptaných) plôch robíme čistým látkovým tampónom.

Tlač je charakteristická tým, že tlačové prvky sú zahĺbené pod úrovňou netlačiacich miest. Po nanesení a zotretí prebytočnej farby je táto v tlačovej forme nesená v priehlbinách. Vyvýšené miesta sú teda netlačiace a na podklade sa javia ako biele. Odtlačok sa získa priamym prenosom na podklad za účinku tlaku. Jej opakom je tlač z výšky.

 

Made in Czech republic

 

 

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Podrobnejšie informácie o cookies nájdete v časti ochrana osobných údajov.

Vianoce - doručovanie zásielok

Vianoce - doručovanie zásielok

Vážení zákazníci,
ak si prajete doručiť tovar do Vianoc, odporúčame si vytvoriť objednávku najneskôr do 20/12/2021 do 12:00. Objednávka vytvorená po tomto termíne už nemusí byť kuriérom doručená do 23/12/2021.

PS.: chceme vás poprosiť aj o strpenie pri doručovaní zásielok v týchto dňoch, nakoľko kuriérske služby sú extrémne vyťažené a v niektorých častiach Slovenska sa môže doba dodania trochu predĺžiť - Ďakujeme za pochopenie.

Tím www.umelecke-potreby.sk