Panel používateľa

Šelak - pomaranč, 100g

Šelak - pomaranč, 100g

Tento prírodný produkt je využívaný k vytvoreniu lesklého tvrdého povrchu a je fyziologicky nezávadný, biologicky odbúrateľný, nezapácha, je bez vosku a neobsahuje žiadne jedy.

3,85 € s DPH

Skladové číslo: 2516

Dostupnosť: hneď k odoslaniu
skladom: 29 ks

Čím čistejším liehom sa riedi, tým sa získa kvalitnejší náter. Liehové nátery patria k najstarším technológiám. Nátery schnú rýchlo cca 30 až 60 minút, majú tvrdý, ale krehký povrch. Dobre priľnú k podkladom, kde iné nátery držia zle. Nátery sú odolné voči benzínu a minerálnym olejom, no zle vzdorujú poveternostným vplyvom. Nátery sú zdravotne nezávadné a môžu sa používať v potravinárstve, ale aj na hračky.

Najčastejšie sa používa:

- na obnovovanie polytúr nábytku

- na starožitnosti

- na obnovu hudobných nástrojov

- na zbrane

Tiež sa používa na výrobu polytúr, lakov na drevo a kov, lepidiel, pečatných voskov a pod. Nanáša sa štetcom, máčaním, navaľovaním, tupovaním. Plocha musí byť pred úpravou suchá a čistá. Nanáša sa napr. plochým štetcom jedným smerom. Náter je potrebné viackrát opakovať. Šelak sa skladuje na suchom a krytom mieste.

Orientačný príklad receptúr:

• politúra: vo vodnom kúpeli pri 45°C rozpustíme 160g šelaku, 20g prírodnej kolofónie, 800ml etylalkoholu denaturovaného - vychladnutý a usadený prelejeme do fľaše.
• liehový lak na kov: 420g šelaku, 680ml etylalkoholu denaturovaného, 40g ricínového oleja.
• šelakový lak – 30g bieleného šelaku (alebo sandaraku či mastixu), 100g etanolu 96%, 1g ricinového oleja alebo terpentínového oleja. Liehové laky možno prefarbovať anilinovými farbivami rozpustenými v etylalkohole (10g farbiva na 100ml alkoholu pre 1 l hotového laku).

Pri práci dodržujte základné hygienické pravidlá!

Made in Poland

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Podrobnejšie informácie o cookies nájdete v časti ochrana osobných údajov.

Vianoce - doručovanie zásielok

Vianoce - doručovanie zásielok

Vážení zákazníci,
ak si prajete doručiť tovar do Vianoc, odporúčame si vytvoriť objednávku najneskôr do 20/12/2021 do 12:00. Objednávka vytvorená po tomto termíne už nemusí byť kuriérom doručená do 23/12/2021.

PS.: chceme vás poprosiť aj o strpenie pri doručovaní zásielok v týchto dňoch, nakoľko kuriérske služby sú extrémne vyťažené a v niektorých častiach Slovenska sa môže doba dodania trochu predĺžiť - Ďakujeme za pochopenie.

Tím www.umelecke-potreby.sk