Šelak naturálny Indický, 100g

Šelak naturálny Indický, 100g

Tento prírodný produkt je využívaný k vytvoreniu lesklého tvrdého povrchu a je fyziologicky nezávadný, biologicky odbúrateľný, nezapácha, bez vosku a neobsahuje žiadne jedy.

3,20 € s DPH

Skladové číslo: 2514

Dostupnosť: Hneď k odoslaniu
skladom: 74 ks

Riedi sa liehom (čím čistejší lieh, tým kvalitnejší náter) – získate prírodný liehový náter. Liehové nátery patria k najstarším technológiám. Nátery rýchlo schnú cca 30 až 60 minút, majú tvrdý ale krehký povrch. Dobre prilnú k podkladom, kde iné nátery zle držia. Nátery sú odolné proti benzínu a minerálnym olejom, zle vzdorujú poveternostným vplyvom. Nátery sú zdravotne nezávadné a môžu sa používať v potravinárstve ale aj na hračky.

Najčastejšie sa používa:

- na obnovovanie polytúr nábytku

- starožitnosti

- hudobných nástrojov

- zbraní

- a podobných povrchov

Tiež sa používa na výrobu polytúr, lakov na drevo a kov, lepidiel, pečatných voskov a pod. Nanáša sa štetcom, máčaním, navaľovaním, tupovaním. Plocha musí byť pred úpravou suchá a čistá. Nanáša sa napr. plochým štetcom jedným smerom. Náter je potrebné viackrát opakovať.

Skladovať v suchom a krytom mieste.

Orientačný príklad receptúr:

• politúra – v kadičke vo vodnom kúpely pri 45˚C rozpustíme 160g šelaku, 20g kalafuny prírodnej, 800ml etylalkoholu denaturovaného-vychladnutý a usadnutný a prelejeme do fľaše.
• liehový lak na kov – 420g šelaku, 680ml etylalkoholu denaturovaného, 40g ricínového oleja.
• šelakový lak – 30g bieleného šelaku (alebo sandaraku či mastixu), 100g etanolu 96%, 1g ricinového oleja alebo terpentínového oleja. Liehové laky možno prefarbovať anilinovými farbivami rozpustenými v etylalkohole (10g farbiva na 100ml alkoholu pre 1 l hotového laku).

Pri práci dodržujte základné hygienické pravidlá!

 

Made in Poland

Doručenie tovaru do Vianoc

Vážený zákazník, ak si prajete doručiť objednaný tovar do Vianoc, odporúčame si vytvoriť objednávku najneskôr do utorka 18.12.2018 do 12:00.

Ak si zvolíte ako spôsob platby bankový prevod, pošlite nám výpis z transakcie, aby sa objednávka urýchlila.

Tím www.umelecke-potreby.sk

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info