Panel používateľa

Umton olej - Kobalt tyrkysový

Umton olej - Kobalt tyrkysový

Číslo farby: 0076 Olejové farby UMTON sú určené pre profesionálnych maliarov, ich kvalita je zrovnateľná s olejovými farbami popredných europských firiem. V ponuke 20ml, 60ml balenie.

4,90 € s DPH

Skladové číslo: 0076/20

Dostupnosť: hneď k odoslaniu
skladom: 8 ks

Výrobca: Umton

Sú vyrobené z prvotriednych, jemne mletých pigmentov, ktorých chemické zloženie je úplne spoľahlivé, bez nežiadúcich prímesí, a sú dokonalo odolné voči agresivite prostredia. Chemické zloženie pigmentov je uvedené na etiketách jednotlivých farieb.

Pigmenty pochádzajú od špičkových európskych firiem a zaručujú požadovanú svetlostálosť tak, aby majstrovské diela zostali zachované po stáročia. Svetlostálosť farby, ktorú udáva použitý pigment, je označená na každej tube farby hviezdičkami.

Najvyššia svetlostálosť je označená tromi hviezdičkami, najnižšia jednou hviezdičkou. Tieto pigmenty najvyššej kvality sú pojené ľanovým rafinovaným olejom s malým číslom kyslosti, avšak niektoré pigmenty - najmä beloby a fialové kobalty, sú pojené rafinovaným saflorovým olejom, ktorý je svetlejší a zasychá pomalšie.

RIEDENIE:

olejové farby sa najčastejšie riedia terpentínovým olejom. Ten nemá vplyv na optické vlastnosti farby, pretože po krátkej dobe vyprchá bez zanechania stopy. Jeho použitím sa nepredlžuje doba schnutia farby. Farby môžeme riediť aj ľanovým olejom, ale tým sa zvyšuje obsah oleja, možnosť žltnutia farby a predlžuje sa aj doba schnutia. Ak budete niekedy nútení použiť ľanový olej, tak potom použite polymérovaný. Lepšie schne a oveľa menej žltne. Je síce o niečo hustejší ako obyčajný, ale vhodnú konzistenciu môžete ľahko získať nariedením polymérováneho ľanového oleja s terpentínovým.

Priemerná doba schnutia farieb je 3 týždne!

Olejové farby UMTON boli podrobené porovnávacej skúške poprednými českými akademickými maliarmi a boli uznané vysoko kvalitnými. Špeciálnu pozitívnu vlastnosť farbám UMTON dodáva stabilizátor, ktorý sa do týchto farieb pridáva v nepatrnom množstve. Je vyrábaný z akostných prírodných surovín a vo farbe pôsobí ako neutralizátor, predlžuje jej trvanlivosť pri zachovaní nezmenenej prvotriednej kvality po desiatky rokov.

Okamžitým pozitívnym efektom používaného stabilizátoru je zlepšenie konzistencie farby, ktorá je hladko maslovitá, avšak je "krátka". Tento stabilizátor je špecialitou a tajomstvom výrobcu.

Výrobca plne ručí za používané olejové farby pre majstrovké diela a dáva na ne záruku 99 rokov.

• takmer všetky materiály používané pri olejomaľbe schnú rýchlejšie v suchom a teplom prostredí

• schnutie olejových farieb výrazne urýchlite, ak obraz vystavíte pôsobeniu infračervených lúčov

• na podklady nepoužívajte LATEX

• použité štetce zbavíte zvyškov farieb vypratím najprv v terpentínovom oleji a až potom v teplej vode s mydlom. Mydlo dôkladne vypláchnite a štetce nechajte voľne uschnúť

 

Made in Czech republic

Umton olejové farby - balenia

Svetlostálosť: *** najvyššia
Krycia schopnosť: Perfektná
Cenová skupina: 4.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Podrobnejšie informácie o cookies nájdete v časti ochrana osobných údajov.

Vianoce - doručovanie zásielok

Vianoce - doručovanie zásielok

Vážení zákazníci,
ak si prajete doručiť tovar do Vianoc, odporúčame si vytvoriť objednávku najneskôr do 20/12/2021 do 12:00. Objednávka vytvorená po tomto termíne už nemusí byť kuriérom doručená do 23/12/2021.

PS.: chceme vás poprosiť aj o strpenie pri doručovaní zásielok v týchto dňoch, nakoľko kuriérske služby sú extrémne vyťažené a v niektorých častiach Slovenska sa môže doba dodania trochu predĺžiť - Ďakujeme za pochopenie.

Tím www.umelecke-potreby.sk