Panel používateľa

Fixatív v spreji na uhlík, pastel a ceruzku Koh-i-noor, 300 ml

Fixatív v spreji na uhlík, pastel a ceruzku Koh-i-noor, 300 ml

Fixatív slúži na to, aby sa kresby pastelkami, suchým pastelom, kriedami, uhľom a podobnými prašnými materiálmi po jeho aplikácii a zaschnutí nerozmazávali. Prítomnosť UV filtra zaisťuje svetlostálosť farieb. To znamená, že odtiene farieb na obrázku časom neblednú. Používa sa po dokončení kresby.

6,05 € s DPH

Skladové číslo: 2477

Dostupnosť: hneď k odoslaniu
skladom: 19 ks

Výrobca: Koh-i-noor

Fixatív je rozpúšťadlový roztok vhodnej živice slúžiacej na fixáciu povrchu kresieb. Kresbu zafixuje tak, že povrch po zaschnutí nemožno rozmazať, zotrieť ani gumovať.

Vo forme spreja sa aplikuje rovnomerným jemným krížovým nástrekom na kresbu zo vzdialenosti asi 20 až 30 cm v jednej alebo viacerých vrstvách. S fixatívom pracujte vonku alebo v dobre vetranej miestnosti, ideálne si postup a fixáciu vyskúšajte vopred nanečisto, aby ste zabránili prípadnému zničeniu originálnej kresby. Vrstva fixatívu s UV filtrom totiž môže čiastočne ovplyvniť konečný vzhľad diela.

Ak plánujete kresbu fixovať, nepoužívajte pero, fixky alebo popisovače. Tieto písacie prostriedky sa po aplikácii rozpijú alebo zmenia farbu. Pri niekoľkonásobnej aplikácii fixatívu kresba stmavne, čím obrázok získa väčšiu hĺbku. Pri nerovnom povrchu treba aplikovať nástrek vo viacerých vrstvách a v rôznych smeroch tak, aby vrstva fixatívu pokryla všetok povrch kresby.

Fixatív sa po aplikácii na tenšom podklad môže prepiť, preto pod kresbu dajte ako podložku čistý papier alebo kartón. Fixovať kresbu môžete aj po častiach - aby ste si nerozmazali už hotovú časť kresby, zafixujte ju a pokračujte ďalej v tvorbe. Kresliť na zafixovanú časť síce ide, ale už nie gumovať. Fixovať povrch kresby možno aj v niekoľkých vrstvách, predtým je však nutné prvý nástrek nechať odpariť a zaschnúť.

Naši zákazníci ho odporúčajú aplikovať aj na stenu, ktorá bola kreslená suchým pastelom.

Made in Czech republic

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Podrobnejšie informácie o cookies nájdete v časti ochrana osobných údajov.