Panel používateľa

Suchý pastel Koh-i-noor

Suchý pastel Koh-i-noor

Ide o vynikajúci okrúhly prašný pastel triedy TOISON D´OR 8500 firmy Koh-i-noor Hardtmuth. V ponuke až 120 odtieňov!

0,50 € s DPH

Skladové číslo: 85001

Dostupnosť: hneď k odoslaniu
skladom: 30 ks

Výrobca: Koh-i-noor

Základnou vlastnosťou okrúhlych pastelov je ľahké zotieranie dostatočného množstva materiálu na podložku, čím sa umožňuje následné roztieranie farebných prachových častíc. Táto technika poskytuje neobmedzené možnosti zmeny výdatnosti farieb a odtieňov. Roztieraním tak ľahšie dosiahneme tieňovanie kresby. Po dokončení kresby je vhodné použiť prípravok fixatív, ktorý zabráni následnému rozmazávaniu dokončeného výtvarného diela.

Základom výrobnej zmesi sú veľmi čisté prírodné látky na báze uhličitanu vápenatého. Ide o minerál, vápenec či kriedu. Tie spolu s ďalšími prídavnými látkami a pojivom tvoria základnú zmes, do ktorej sa potom starostlivo vmiešavaju farebné pigmenty. Pigmenty sú nakupované od renomovaných výrobcov z celého sveta. Na ich kvalite, svetlostálosti a dávkovanej koncentrácii je závislý konečný výsledok a tranlivosť maliarskeho diela.

Minimálny obsah pojiv zaručuje veľmi ľahké vedenie po podklade. Malé trenie k podkladu umožňuje jednoduché rozmazávanie a vytváranie mäkkých prechodov. Ich obľúbenosť výtvarníkmi je založená na vysokej kvalite všetkých vstupných komponentov, dlhodobého výskumu zloženia receptúr a dôslednom dodržovaní predpísaných výrobných postupov.

Žiadny komponent použitý pri výrobe pastela neobsahuje toxické či inak škodlivé látky a finálny produkt je teda vhodný pre všetky vekové kategórie užívateľov.

 

 

• priemer 10 mm

• dĺžka 75 mm

**** vysoká svetlostálosť

*** veľmi dobrá svetlostálosť

** dobrá svetlostálosť

* uspokojivá svetlostálosť

 

Koh-i-noor ešte neaktualizovali nový vzorkovník, ale tieto odtiene sú nahradené pod iným číslom a taktiež názvom:

4 staroružová - 170 červeň pyrolová

8 zeleň permanentná tmavá - 145 kobaltová zeleň tmavá

49 pleťová svetlá - 552 (názov nezmenený)

106 červeň šarlátová - 172 (názov nezmenený)

104 šarlátová svetlá - 169 (názov nezmenený)

103 kadmiová červená svetlá - 168 ružová červenkastá

112 anglická červeň tmavá - 210 (názov nezmenený)

98 pleťová tmavá - 358 (názov nezmenený)

71 azurová tyrkysová - (140 modrá zafírová)

 

Made in Czech republic 

Pastel vzorkovník

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie