Derwent - burnisher leštiaca ceruzka

Derwent - burnisher leštiaca ceruzka

" na vytvorenie pôsobivého lesku "

1,15 € s DPH

Skladové číslo: 2052

Dostupnosť: Hneď k odoslaniu
skladom: 9 ks

Výrobca: Derwent

Je to tvrdá bezfarebná ceruzka, ktorá vytvára leštený povrch na hornej časti existujúcich vrstiev farieb vytvorenými pastelkami. Pôsobením tejto ceruzky sa pigment vtláča do papiera a vytvára tak lesklý povrch - farby vyzerajú o niečo svetlejšie.

Ceruzka burnisher môže byť tiež použitá ako vosk, ktorý bráni technike maľovania. Ak ňou prejdete po čistom papieri a následne použijete farebné pastelky, tak táto vrstva vosku odoláva farebným pastelkám a ponecháva túto časť vášho výkresu bielu.

Profil pastelky je okrúhly.

Dĺžka pastelky cca 175 mm.

 

Made in England

 

(ukážka ceruzky burnisher začína od času 1:50)

 

Niečo o firme Derwent:

...história jedného z najstarších výrobcov umeleckých pasteliek začala v roku 1832 v Keswick v Anglicku. Keswick sa nachádza v samom srdci Lake District blízko Borrowdale, kde bolo v 16 storočí objavené bohaté nálezisko grafitu - základná surovina pre výrobu ceruziek a pasteliek. Tradícia a kvalita robí dnes z pasteliek Derwent jedny z najžiadanejších umelcov na celom svete. V roku 2002 vyhrala firma Derwent prestížnu cenu udeľovanú britskou kráľovnou za kvalitu a zavedenie nových výrobných technológií, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu.

Typ pasteliek: profesionálne

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info