Panel používateľa

Modurit originál biely

Modurit originál biely

Modurit originál je modelovacia hmota so širokým uplatnením pre Vašu fantáziu a šikovné ruky, pre tvorivú prácu dospelých i detí, pre kutilov, výtvarníkov, bábkarov a učiteľov.

3,55 € s DPH

Skladové číslo: 1138/100

Dostupnosť: hneď k odoslaniu
skladom: 32 ks

Výrobca: Modurit

Pozor, 100g modurit je čerstvý - viac info nižšie o čerstvom Modurite.

Ďalej sa modurit používa v priemyselnej oblasti (automobilový priemysel) v oblasti zdravotníctva, gravírovania a výroby potlačí.

Modurit originál je biela, plastická, polotuhá a ľahko tvarovateľná hmota, vyrobená na báze polyméru. Je zdravotne nezávadný, nehorľavý a je možné ho jednoducho a rýchlo vytvrdiť vo vriacej vode alebo v horúcom vzduchu pri teplote 100 ° - 110 ° C. Pri varení vo vode trvá vytvrdnutie 1 cm vrstvy asi 15 minút. Hmotu nemožno prevariť. Pri vytvrdzovaní v rúre sa snažíme udržať teploti pri 100° C, pri vyššej teplote hmote zhnedne.

Vytvrdzovanie vzduchom vykonávame najlepšie v elektrickej rúre s tepelnou reguláciou, aby sme príliš veľkou teplotou modurit nespálili.

Na vytvrdzovanie moduritu sa nesmie použiť mikrovlnná rúra.

Modurit možno na povrchu farbiť rôznymi akrylovými, latexovými a ďalšími farbami pre výtvarníkov. K prefarbenie moduritom možné použiť temperové alebo olejové farby. Pri práci s moduritom je nutné dbať na čistotu rúk aj používaného náradia.

Modurit sa dá brúsiť, ale je potrebné použiť veľmi jemné brúsky, ideálne od výrobcu CARBORUNDUM Benátky. Sú to brúsky používané aj na leštenie kovov. Pri použití hrubých, sa môže stať, že pri silnejšom tlaku sa môže kúsok moduritu odlomiť.

Modurit má záruku 2 roky od dátumu výroby, ale aj po tejto dobe sa dá tuhý modurit dobre rozváľať valčekom na rezance alebo obdobným spôsobom a je opäť pripravený na modelovanie (profesionálny modelári uprednostňujú starší modurit pre lepšiu prácu). Túto činnosť však už nemožno zopakovať a je potrebné takto upravený modurit spotrebovať najneskôr do mesiaca.

Modurit (aj rozrobený či nedokončený výrobok) je možné nechať bez vytvrdnutia aj niekoľko týždňov - do 2 mesiacov, ale je nutné ho zabaliť do celofánu, mikroténu a pod., a nechať ho v chlade okolo 10°C.
Po čase so studeným moduritom je možné pracovať, ale pri doplňovaní musia mať obe časti moduritu rovnakú teplotu, aby sa k sebe spojili. To znamená, že nedokončený výrobok z chladu by sa mal dať deň predtým do izbovej teploty.
Ak sa modurit nevytvrdne teplom, tiež stuhne, ale bude mať vlastnosti podobné ako zle vypálená hlina. Po určitej dobe sa začne drobiť. Drobeniu sa dá čiastočne predísť ochranným náterom bezfarebného akrylového laku.

Po vytvrdnutí, modurit odoláva max. do 200°C, ale len krátkodobo. Pri vyššej teplota sa spáli.

Informácia ohľadne čerstvého MODURITU:

Ak sa Modurit lepí na ruky, je to tým, že je veľmi čerstvý. Pri takomto čerstvom Modurite ho odporúčame narezať na plátky asi 1cm hrubé a nechať ich pri izbovej teplote cca 7-10 dní. Ak ste netrpezlivý a neche sa Vám tak dlho čakať, tak pri práci si poriadne umyte ruky a následne ich nakrémovali mastným krémom alebo aj obyčajným stolovým olejom. Ak budú takéto ruky mastné, Modurit sa nebude lepiť na ruky. Po práci si nezabudnite potom umyť ruky vo vlažnej vode s obyčajným mydlom. Pri práci odporúčame dbať na čistotu.

Najčastejšia otázka od zákazníkov: môže sa použiť modurit do akvária pre rybičky?

Odpoveď: áno, je nezávadný, stály, bežne sa používa v akváriách.

 

Made in Czech republic

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie