Panel používateľa

Naučte sa maľovať - Akrylové farby

Naučte sa maľovať - Akrylové farby

Novinka

300 tipov a techník pre jednoduché maľovanie. Technika akvarelu je náročná, olejomaľba je nákladná a pomalá; akrylové farby sú ideálnou možnosťou ako pre začiatočníkov, tak pre skúsených maliarov.

13,60 € s DPH

Skladové číslo: 2558

Dostupnosť: Momentálne nedostupné

Výrobca: ZonerPress

Maľovanie je ľahké, keď maľovať neviete - akonáhle maľovať viete, je to práve naopak. E. Degas.

Akrylové farby sú moderné médium, ktoré vám poskytne úplnú voľnosť v realizácii vašich umeleckých predstáv a súčasne je zvládnutie techniky práce s ním rozhodne jednoduchšie než pri použití akvarelových či olejových farieb. Autorka knihy, Gill Barronová, maľuje technikou akrylu už 40 rokov a za tú dobu nazbierala množstvo skúseností a rad z nich predstavuje vo svojej knihe. Výber odporúčania, rad obľúbených tipov a trikov je určený nielen úplným začiatočníkom, ale bude zaujímavý aj pre skúsených maliarov.

Kniha je vedená vo veľmi praktickej rovine, ale autorka sa venuje aj potrebným teoretickým základom, ako je napr. teória farieb, vývoj a predstavenie niektorých štýlov a žánrov, ktoré súvisia s akrylovou maľbou, a samozrejme aj históriu tohto média. Väčšinu knihy však predstavujú základné a pokročilé praktické postupy a ukážky tvorby. Porozumiete sériovým číslam farieb, naučíte sa namiešať realistické pleťové tóny, dozviete sa, čo je vhodné nakúpiť a čo je len vyhadzovaním peňazí. Kniha vám poradí, ako ušetriť za pomoci tých najlacnejších materiálov, ktoré máme doma, a dovedie vás až na samý koniec tvorby k paspartovaniu a rámovaniu obrazov. A tých najodvážnejších poučí aj o možnostiach vystavovania, prezentácie a predaja vlastných diel.

Kniha obsahuje 10 projektov, na ktorých má čitateľ možnosť sledovať umelca krok za krokom pri práci. Sú tu cenné rady, ako voliť tému maľby, ako sa naučiť pozerať, hľadať a posudzovať vhodné objekty pre obraz, ale tiež ako usporiadať prostredie, v ktorom budete pracovať.

A v neposlednom rade je v knihe veľké množstvo reprodukcií kvalitných obrazov rôznych autorov, ktorých detailným štúdiom sa vaša vlastná práca určite posunie smerom dopredu.

Formát: 198 x 254 mm
Väzba: pevná väzba
Počet strán: 176
Rok vydania: 2011
Autor: Gill Barronová
Farba: celofarebná
Preklad: Tomáš Suchánek, Mgr. Silvie Haktanir Filipová
ISBN: 978-80-7413-146-2
Vydavateľ: Zoner Press

Publikácia je vydaná v českom jazyku.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Podrobnejšie informácie o cookies nájdete v časti ochrana osobných údajov.