Panel používateľa

Umelecká špachtľa Bob Ross

Umelecká špachtľa Bob Ross

Umelecká špachtľa nevyhnutná pre vytváranie mnohých techník podľa Bob Ross-ovej metódy. Oproti ostatným bežným špachtliam má dlhšiu čepeľ a je zhotovená z pevnejšieho materiálu. V ponuke dve veľkosti čepele: č.5 a č.10.

13,10 € s DPH

Skladové číslo: 6305

Dostupnosť: Momentálne nedostupné

Výrobca: Bob Ross

Špeciálne navrhnuté Bobom samým, tieto špachtle sú perfektne vyvážené vďaka jedinečne tvarovanej čepeli, navrhnutej nie len pre maľbu hôr a pohorí a rezanie vodnej hladiny, ale aj pre vytváranie špeciálnych farieb miešaním. Rozdiel vo veľkosti čepele č.5 a č.10 je len niekoľko mm (v ponuke máme dve veľkosti, pretože jedna je takmer stále nedostupná u dodávateľa).

• chrómová čepeľ

• biela drevená lakovaná rúčka (cca 11 cm)

• dĺžka čepele: 9,5 cm

 

Made in China/Germany

 

Maliarske špachtle sú nenahraditeľné pri naberaní farby na paletu. Používajú sa na miešanie štruktúrovacích médií alebo iných prísad na palete, ak si pripravujete vlastnú farbu. Rovná špachtľa je účinnou pákou a má ostrý koniec na oškrabávanie stvrdnutej farby - dá sa ňou čistiť paleta. Krátka čepeľ umožňuje krátke, silné ťahy; dlhá, pružná zasa mohutné nánosy farby. Kvapka farby na konci čepele vnesie do vlhkej farby čistý nový nádych. Maliarske šachtle používajte tak, akoby ste natierali chlieb.

 

Robert Ross Norman (29. októbra 1942 - 04.7.1995) americký maliar, inštruktora umenia, tvorca a hostiteľ známeho svetového programu v televízi "The Joy of Painting". Bob Ross

Počas vojenskej kariéry narukoval na Aljašku, kde bol uchvátený horami a snehom, ktoré sa neskôr stali témou v jeho predlohe.

Ross využil "mokrý-na-mokré" olejovú technikou, v ktorej maliar pokračuje pridaním farby na vrch ešte mokrej farby skôr ako by mal čakať dlhý čas, aby každá vrstva laku zaschla. Kombináciou tejto metódy Bob Ross maľuje stromy, vodu, mraky a hory behom niekoľkých sekúnd. Každý obraz sa začína s jednoduchými ťahmi, ktoré sa zdali byť nič viac, ako len farebné šmuhy. Ale ako dodával viac a viac úderov, z obrazov vznikali krásne a zložité krajiny.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Podrobnejšie informácie o cookies nájdete v časti ochrana osobných údajov.