Panel používateľa

Modurit originál farebný 250g

Modurit originál farebný 250g

Dopredaj

Modurit originál je modelovacia hmota so širokým uplatnením pre Vašu fantáziu a šikovné ruky, pre tvorivú prácu dospelých i detí, pre kutilov, výtvarníkov, bábkarov a učiteľov.

5,70 € s DPH

Skladové číslo: 250MD04

Dostupnosť: Momentálne nedostupné

Výrobca: Modurit

Ďalej sa modurit používa v priemyselnej oblasti (automobilový priemysel) v oblasti zdravotníctva, gravírovania a výroby potlačí.

Modurit originál je plastická, polotuhá a ľahko tvarovateľná hmota, vyrobená na báze polyméru. Je zdravotne nezávadný, nehorľavý a je možné ho jednoducho a rýchlo vytvrdiť vo vriacej vode alebo v horúcom vzduchu pri teplote 100 ° - 110 ° C. Pri varení vo vode trvá vytvrdnutie 1 cm vrstvy asi 15 minút. Hmotu nemožno prevariť. Pri vytvrdzovaní v rúre sa snažíme udržať teploti pri 100° C, pri vyššej teplote hmote zhnedne.

Vytvrdzovanie vzduchom vykonávame najlepšie v elektrickej rúre s tepelnou reguláciou, aby sme príliš veľkou teplotou modurit nespálili.

Na vytvrdzovanie moduritu sa nesmie použiť mikrovlnná rúra.

Modurit možno na povrchu farbiť rôznymi akrylovými, latexovými a ďalšími farbami pre výtvarníkov. K prefarbenie moduritom možné použiť temperové alebo olejové farby. Pri práci s moduritom je nutné dbať na čistotu rúk aj používaného náradia.

Modurit má záruku 2 roky od dátumu výroby, ale aj po tejto dobe sa dá tuhý modurit dobre rozváľať valčekom na rezance alebo obdobným spôsobom a je opäť pripravený na modelovanie (profesionálny modelári uprednostňujú starší modurit pre lepšiu prácu). Túto činnosť však už nemožno zopakovať a je potrebné takto upravený modurit spotrebovať najneskôr do mesiaca.

Informácia ohľadne čerstvého MODURITU:

Ak sa Modurit lepí na ruky, je to tým, že je veľmi čerstvý. Pri takomto čerstvom Modurite ho odporúčame narezať na plátky asi 1cm hrubé a nechať ich pri izbovej teplote cca 7-10 dní. Ak ste netrpezlivý a neche sa Vám tak dlho čakať, tak pri práci si poriadne umyte ruky a následne ich nakrémovali mastným krémom alebo aj obyčajným stolovým olejom. Ak budú takéto ruky mastné, Modurit sa nebude lepiť na ruky. Po práci si nezabudnite potom umyť ruky vo vlažnej vode s obyčajným mydlom. Pri práci odporúčame dbať na čistotu.

Najčastejšia otázka od zákazníkov: môže sa použiť modurit do akvária pre rybičky?
Odpoveď: áno, je nezávadný, stály, bežne sa používa v akváriách.

Naša poznámka: niekedy niektoré odtiene môžu mať trošku iný farebný odtieň v porovnaní s 100g farebným moduritom.


Made in Czech republic

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Podrobnejšie informácie o cookies nájdete v časti ochrana osobných údajov.