Panel používateľa

Pouličný maliar - naučte sa skicovať priamo na mieste

Pouličný maliar - naučte sa skicovať priamo na mieste

Novinka

Ako zachytiť zhon a krásu života vo vašom meste. Vo vnútri tejto knihy nájdete všetko, čo potrebujete, aby ste sa dokázali popasovať s námetmi od zátišia a architektúry až k ľuďom a rušným pouličným scénam.

12 € s DPH

Skladové číslo: 2565

Dostupnosť: Hneď k odoslaniu
skladom: 6 ks

Výrobca: ZonerPress

Spoluzakladateľ Urbansketchers.org, umelec Marc Taro Holmes vám pomocou svojich vlastných obrazov predvedie, ako načerpať inšpiráciu zo skutočného života a vniesť jeho dynamiku a vzrušenie do vášho skicára. V 15 konkrétnych ukážkach vás krok za krokom prevedie technikami skicovania za použitia ceruzky, pera a tuše a tiež akvarelových farieb.

Krásu mestského života síce môžete ľahko a rýchlo zachytiť na fotografii, určite vás ale už niekedy napadlo, že toto stojí za to nakresliť, pretože žiadny fotoaparát na svete nedokáže vystihnúť tú atmosféru, to kúzlo okamihu. Počas kreslenia sa najlepšie naučíte poznať tvary a proporcie ľudí a vecí okolo, dokonale pochopíte, ako funguje perspektíva, porozumiete pravidlám kompozície, precvičíte si vizuálnu pamäť, získate cit pre odtiene a farby. Tieto znalosti potom môžete výborne využiť aj pri fotografovaní.

Dokončením kresieb priamo na mieste v jedinom záťahu získate svieže a pôsobivé stvárnenie nielen toho, čo vidíte, ale aj pocitu, ktorý vo vás prítomnosť na onom mieste vyvoláva ... vizuálne životné príbehy tak, ako ich môžete zažiť iba vy. Pripojte sa k rýchlo rastúcemu umeleckému hnutiu, ktorého členov zjednocuje vášeň pre kresbu priamo v uliciach miest, mestečiek i dedín.

Formát: 208 x 276 mm
Väzba: brožovaná
Počet strán: 144
Rok vydania: 2016
Farba: farebná
Autor: Marc Taro Holmes
Preklad: Veronika Nohavicová
ISBN: 978-80-7413-316-9
Vydavateľ: Zoner Press

Kapitoly:

1. Grafit - ako nakresliť všetko, čo vidíte

2. Pero a tuš - veľavravné línie, výrazný kontrast

3. Akvarel - oživte svoje kresby farbami

 

Publikácia je vydaná v českom jazyku.

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Podrobnejšie informácie o cookies nájdete v časti ochrana osobných údajov.